fbpx

איפה כדאי לקנות ולהשקיע בנדל"ן ב 2022?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איפה כדאי לקנות ולהשקיע בנדל"ן ב 2022?

 

בהקשר של איפה כדאי לקנות ולהשקיע בנדל"ן ב 2022, תלמידה שלנו בשם יפית כתבה לנו כך:

"תודה רבה על הקורס המדהים שלכם. קראתי ולמדתי כל מילה, גם בקורס וגם במאמרים. גם כיף לשבת בבית ולראות סרטונים מכל מיני אזורים בארץ שבחיים לא הייתי בהם. רציתי לשאול שאלה. יש לי תקציב של מיליון שקל ואני מתלבטת אם לקנות שתי דירות באזור זול או דירה אחת בכל המיליון. אני קצת מבולבלת. הציעו לי לקנות שתי דירות בדימונה או דירה אחת בחיפה. קחו בחשבון שהתקציב שלי חייב לכלול בתוך המיליון את כל ההוצאות הנלוות כמו מתווכים, מס רכישה במידה ואקנה שתי דירות, שיפוצון, עורכי דין וכו'."

 

זאת היתה חלק מתשובתנו לשאלה איפה כדאי לקנות ולהשקיע בנדל"ן ב 2022:

 

לגבי דימונה, לצערנו אנו לא ממליצים לרכוש שם דירה להשקעה:

  1. אין עליות ערך בשווי הדירות הישנות בעיר בשנים האחרונות. להיפך, אפשר לומר שאם המחירים עלו קצת זה רק בגלל שמתווכים מקומיים פיתו משקיעים ממרכז הארץ לקנות ולשלם מחיר גבוה יותר ממה ששילם המשקיע הקודם.
  2. יש הרבה דירות להשקעה בדימונה (35,000 תושבים) ולא קל להשכיר מהר דירות, במיוחד לא אם הדירות בקומה רביעית ואחרונה בבניינים ותיקים. בתאוריה התשואה מהשכרה בדימונה יותר גבוהה מהממוצע בישראל, אולם אין הבטחה שתצליחו להשכיר אותה 12 חודשים מלאים בכל שנה.
  3. אם תקני ותשקיעי הרבה כסף בשיפוץ כדי לפתות שוכרים לשכור דווקא את הדירה שלך, התשואה שלך תפחת ולא תצדיק להגיע לעיר שאין בה עליית ערך.

 

איפה שווה לקנות ולהשקיע בנדל"ן ב 2022?

 

המשכנו לכתוב ליפית לעניין איפה כדאי לקנות ולהשקיע בנדל"ן כיום.

אם תקני דירה אחת בחיפה, תהני בין היתר מהיתרונות הבאים:

  1. עיר מטרופולין (למעלה מ 300,000 תושבים) עם מוסדות להשכלה גבוהה (טכניון, אוניברסיטה), בתי חולים, הרבה אפשרויות תעסוקה, נמל ימי, פארק הייטק (מת"מ), מרכזי קניות ותחבורה ציבורית נוחה לכל מקום בארץ (אוטובוסים ישירים ורכבות).
  2. ים. חיפה יושבת על הר עם נוף לים. הנתון הזה יהווה תמריץ ליזמים ליזום בשנים הקרובות פרויקטים של פינוי בינוי בהרבה שכונות בעיר. בדקו באינטרנט את שכונות החוף, במיוחד את שכונת קרית שפרינצק שנהנית מאוויר נקי, נוף מדהים וקרבה ליציאה לתל אביב ומת"מ.
  3. לאחר ביטול התוכנית להקים שדה תעופה משלים לנתב"ג בנבטים בדרום או בעמק יזרעאל, הוחלט להגדיל את שדה התעופה בחיפה.

 

איפה כדאי לקנות נדל"ן להשקעה ב 2022?

 

בתשובה שלנו ליפית כתבנו עוד דברים, אולם במאמר קצר זה הראנו לכם רק 3 סעיפים לגבי כל אחת מהערים בהקשר של איפה כדאי לקנות ולהשקיע בנדל"ן ב 2022.

 

בנדל"ן להשקעה יש שני אלמנטים עיקריים – הכנסה מדמי שכירות ופוטנציאל לעליית שווי הנכס – ואנו לא רואים פוטנציאל לעליית ערך בשכונות הוותיקות בדימונה, במיוחד לאור העובדה שהאוכלוסייה המקומית (משפחות) עוברת לגור בשכונות החדשות בעיר (השחר, ממשית והשכונה הצפון מזרחית). סטודנטים לא באים לגור בדימונה ומי שיישאר בשכונות הישנות זאת האוכלוסייה החלשה של דימונה. האוכלוסייה היותר חזקה בדימונה גם עוברת לבאר שבע.

 

בהיבט של השקעות בנדל"ן, לא תמיד כדאי לקנות שתי דירות זולות, במיוחד כאשר לא צפויה עליית ערך בעיר היעד. עם דירות כאלו יש יותר התעסקות בניהול ההשכרה.

קהל השוכרים בדירות של 800,000-1,000,000 ₪ שונה מקהל השוכרים של דירות בפחות מחצי מיליון ₪.

הכי חשוב שתבצעו חקר שוק מקיף, לפני שתחליטו היכן להשקיע את הכסף היקר שלכם.

 

 

 

 

לפרטים נוספים על חבילת השקעות הנדל"ןלחצו כאן

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרי נדל"ן נוספים לקריאה

זקוקים לעזרה?

לקוחות קיימים וחדשים מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא.
מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

כניסת מנויים